Du har inte javascript påslaget. Det innebär att många funktioner inte fungerar. För mer information om Vinnova, ta kontakt med oss.

Webbinarium: Att göra affärer i Korea - kulturer och ekosystem

Digitalt ons 26 okt 2022 kl. 08:00-09:00

Är du intresserad av samarbete med Korea? Välkommen på ett digitalt möte där vi berättar om innovation och affärskultur i Sydkorea samt aktuella möjligheter till finansiering genom Eurekas program Eurostars.

Detta webinarium arrangeras av Ignite Sweden, Vinnova, Business Sweden och Sveriges ambassad i Seoul. Det är finansierat av Vinnovas Sweden-South Korea Innovation Initiative, en plattform för att stärka Sveriges strategiska främjande av innovation i respektive land.

Agenda

  • Introduktion till Ignite Sweden, Vinnova och Business Sweden
  • Innovation i Sydkorea
    Anders Hektor, Innovations- och forskningsråd, Sveriges ambassad i Seoul
  • Information om Eurekas program Eurostars
    Kim Silvasti, Landansvarig Korea, programledare och NPC för Eurostars, Vinnova
  • Hur man gör affärer i Korea
    Johan Chun, Country Manager Korea, Business Sweden
  • Avslutande ord och nästa steg

Vänligen observera att mötet hålls på engelska.

Ibland fotograferar eller filmar vi på våra aktiviteter. Om du inte vill vara med på bilder eller filmer, kan du meddela detta när du kommer till oss.

Läs mer om hur vi lagrar och behandlar dina personuppgifter.

Frågor?

Kim Silvasti

Programledare för Eurostars

+46 8 473 32 40

Senast uppdaterad 20 september 2022