Du har inte javascript påslaget. Det innebär att många funktioner inte fungerar. För mer information om Vinnova, ta kontakt med oss.

Resebidrag 2026 Frankrike, Minalogic 17 mars - Dyno Robotics

Diarienummer
Koordinator Dyno Robotics AB
Bidrag från Vinnova 10 000 kronor
Projektets löptid mars 2026 - mars 2026
Status Pågående
Ansökningsomgång Resebidrag Vinnova 2026

Viktiga resultat som projektet gav

Projektet uppfyllde sina mål genom att etablera nya kontakter med potentiella partners och kunder via nio genomförda möten. Även om långsiktiga samarbeten ännu inte är fastställda, har projektet gett värdefulla insikter om marknad och behov. Ett viktigt resultat är också det erfarenhetsutbyte och de kontakter som skapades med andra svenska företag, vilket stärker framtida samarbetsmöjligheter.

Långsiktiga effekter som förväntas

Projektet har lett till nya kontakter med potentiella samarbetspartners, vilket på sikt kan ge både värdefull kunskap och nya kunder. Erfarenheterna från resan stärker även vår förmåga att arbeta internationellt och bidrar till bättre beslutsunderlag i framtida satsningar.

Upplägg och genomförande

Projektet genomfördes enligt plan. Inför resan förberedde vi oss genom att sätta oss in i de deltagande företagen och boka in möten. På plats genomfördes nio one-on-one-möten samt deltagande i flera mingeltillfällen. Upplägget fungerade väl och gav goda möjligheter till både strukturerade samtal och mer informella kontakter.

Externa länkar

Texten på den här sidan har projektgruppen själv formulerat. Innehållet är inte granskat av våra redaktörer.

Senast uppdaterad 23 mars 2026

Diarienummer 2026-00280