Du har inte javascript påslaget. Det innebär att många funktioner inte fungerar. För mer information om Vinnova, ta kontakt med oss.

Resebidrag för Brasilienresa maj 2016 för Marian Mikheil, Swerea IVF

Diarienummer
Koordinator Swerea IVF AB - Avdelning Metoder
Bidrag från Vinnova 19 901 kronor
Projektets löptid maj 2016 - juni 2016
Status Avslutat

Viktiga resultat som projektet gav

Vårt syfte och mål var att resa till Brasilien för att delta på Vinnova-CAPES gemensamma seminarium om innovationer den 17-18 maj samt Vinnova-SENAI Netw orking/Pre-matchmaking event med fokus på flygteknik och multiple use den 20 maj i Brasilien. Vi ville förstå hur vi kan bidra till att skapa samarbete mellan SMF i Brasilien och Sverige. Våra slutsatser redovisas i den bifogade reserapporten.

Långsiktiga effekter som förväntas

Målet var att skapa samarbete mellan SMF i Brasilien och Sverige. I den bifogade reserapporten redovisas vad vi tycker är bra steg för att påbörja arbetet för att få igång bilateralt SMF-samarbete.

Upplägg och genomförande

Se den bifogade reserapporten.

Texten på den här sidan har projektgruppen själv formulerat. Innehållet är inte granskat av våra redaktörer.

Senast uppdaterad 8 maj 2017

Diarienummer 2016-02751